SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Albaraka Türk Katılım Bankası 2023 Yılı Kar Payı Dağıtım Kararını Açıkladı

Albaraka Türk Katılım Bankası, 2023 yılına ilişkin genel kurul toplantısında kâr dağıtım kararını duyurdu. Temettü dağıtılmayacak ve net dönem kârının bir kısmı yasal yedek akçe olarak ayrılacak. ALBRK hissesi, Borsa İstanbul'da günlük bazda yüzde 2,14 değer kazandı.

Yayınlanma:
Albaraka Türk Katılım Bankası 2023 Yılı Kar Payı Dağıtım Kararını Açıkladı

Bugün Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. (ALBRK), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 2023 yılına ilişkin genel kurul kâr payı dağıtımı hakkında bir bildiri paylaştı. Bildiride, 2023 yılı olağan genel kurul toplantısına dair detaylar yer aldı.

Toplantıda, bankanın 2023 hesap dönemine ait faaliyet raporu ve finansal tabloların incelendiği belirtildi. Yönetim Kurulu üyeleri ibra edildi ve denetçi raporları görüşüldü.

Kâr dağıtımıyla ilgili olarak yapılan teklifin genel kurulda müzakere edildiği ve genel kurulun, 2023 yılına ilişkin temettü dağıtmama kararını onayladığı bildirildi.

Bankanın bu kararı 25 Mart 2024 tarihinde alındı ve 27 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen genel kurul toplantısında onaylandı.

albaraka-turk-katilim-bankasi-2023-yili-kar-payi-dagitim-kararini-acikladi

ALBRK hisseleri yıllık bazda yüzde 62,26 arttı

Karar doğrultusunda, nakit kâr payı ödemesi yapılmayacak ve net dönem kârından bir kısmının Birinci Tertip Yasal Yedek Akçe olarak ayrılmasına karar verildi. Toplamda 3 milyar 428 milyon 557 bin 701,38 lira net dönem kârının bir kısmı yasal yedek akçe olarak ayrıldı. Buna ek olarak, 171 milyon 427 bin 885,07 lira yasal yedek akçe olarak ayrıldı ve 3 milyar 241 milyon 823 bin 374,57 lira olağanüstü yedek akçe olarak eklenmesi karara bağlandı.

ALBRK koduyla Borsa İstanbul’da işlem gören şirket hissesi, yıllık bazda yüzde 62,26 oranında prim sağladı. Aylık bazda ise yüzde 2,49 düşüş gösteren hisse bugün TSİ 15.03 itibarıyla yüzde 2,14 yükselişle 4,3 liradan işlem gördü.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz