SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Beyaz Filo Oto Kiralama Genel Kurul Kararında Değişikliğe Gitti

Beyaz Filo Oto Kiralama A.Ş., Genel Kurul kararında yapılan değişiklikle temettü dağıtımını yarıya indirdi.

Yayınlanma:
Beyaz Filo Oto Kiralama Genel Kurul Kararında Değişikliğe Gitti

Türkiye’nin araç kiralama sektöründe halka arz olan ilk şirketi Beyaz Filo Oto Kiralama A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde kar dağıtımı işlemleriyle ilgili bilgilendirme paylaştı.

Borsa İstanbul’da BEYAZ koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, Genel Kurulun 2023 yılına dair kar dağıtım kararında değişiklik yapıldığı belirtildi. Daha önce yönetim kurulunun önerisiyle hisse başına brüt 0,2187736 TL, net 0,1968962 TL temettü dağıtılmasına karar verilmişti.

İLGİLİ HABER Beyaz Filo Oto Kiralama A.Ş.’den Nakit Kar Payı Açıklaması Geldi
Beyaz Filo Oto Kiralama A.Ş., Genel Kurul kararında yapılan değişiklikle temettü dağıtımını yarıya indirdi.

Ancak bugünkü açıklamada, yönetim kurulu önerisinin yerine genel kurulda hisse başına brüt 0,1103448 TL, net 0,0993103 TL temettü dağıtılmasına karar verildiği ifade edildi.

beyaz-filo-oto-kiralama-genel-kurul-kararinda-degisiklige-gitti

Beyaz Filo Oto Kiralama 0,09 TL temettü dağıtıyor

Kesinleşen temettü tarihi henüz belirlenmemişken, nakit kar payı dağıtım tarihinin belirlenmesi için şirket yönetiminin yetkilendirildiği bildirildi.

Şirket, iş modelini genişleterek ikinci el otomobil müzayedesi, sıfır araç filo satışı, perakendeciliği ve satış sonrası hizmetler alanlarında aktif olarak faaliyet gösteriyor. Yakın zamanda yapılan bir KAP bildiriminde, 2024 yılı ilk çeyrekte sıfır kilometre araç satış rakamlarını paylaşmıştı. Bu bildirime göre, Peugeot, Opel, Citroen, DS, Renault ve Dacia gibi markaların yetkili satıcısı olan Beyaz Filo Oto Kiralama A.Ş., 2023 yılı ilk çeyrekte 2.815 adet sıfır kilometre araç satışının yüzde 65,65’lik bir artışla 2024 yılı ilk çeyreğinde 4.663 adede yükseldiğini duyurmuştu.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz