SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

BJKAS Hissesi Bir Yılda Yüzde 900 Kazandırdı

Borsa İstanbul'da yükseliş eğilimi devam ederken, BIST 100 endeksi dün 9.282 puanla bir kez daha rekor kırdı. Çarşamba günü yaşanan kar satışları sonrasında 8.900 seviyesine geri çekilmişti ancak dün tekrar toparlanarak 9.000 puan üzerinde yükseldi.

Yayınlanma:
BJKAS Hissesi Bir Yılda Yüzde 900 Kazandırdı

Borsa İstanbul’da yükseliş eğilimi devam ederken, BIST 100 endeksi dün 9.282 puanla bir kez daha rekor kırdı. Çarşamba günü yaşanan kar satışları sonrasında 8.900 seviyesine geri çekilmişti ancak dün tekrar toparlanarak 9.000 puan üzerinde yükseldi. Endeksin son zamanlardaki hızlı yükselişinin ardından kar satışlarının normal olduğu ve temkinli olunması gerektiği belirtiliyor.

Gün içinde yukarı yönlü hareketin devam etmesi durumunda 9.300 direnci üzerinde yeni rekorların gelebileceği öngörülüyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) dün açıkladığı verilere göre yabancıların hisse senedi alımlarında belirgin bir düşüş yaşandığı kaydedildi. Yurt dışı yerleşikler geçen hafta yaklaşık 37 milyon dolarlık net hisse senedi alımı yaptı.

bjkas-hissesi-bir-yilda-yuzde-900-kazandirdi

BJKAS hissesi bir ayda yüzde 41,72 arttı

İş Yatırım’ın verilerine göre, günlük bazda yabancı oranı en çok artan hisse Doğusan Boru Sanayi (DOGUB) olurken, en çok azalan hisse Global Menkul Değerler (GLBMD) oldu. Son günlerde yabancı oranı artan hisselerin başında Beşiktaş (BJKAS) yer alıyor. Bu hissede 10 gündür yabancı oranının arttığı gözlendi. Siyah-beyazlı takımın hisseleri dün yüzde 0,16 artışla 60,8 liradan kapanış yaptı.

Haftalık bazda yüzde 6,57, aylık bazda yüzde 41,72 artan BJKAS hissesi, yıllık bazda yüzde 913,33’lük bir getiri sağladı. Hisse senedinin yıllık en düşük fiyatı 39,75, en yüksek fiyatı ise 61,4 oldu. Verusa Holding (VERUS) hissesinde yabancı oranı 10 gündür artarken, şirket hissesi dün 296,25 liralık tavan fiyatla kapanış yaptı. Bu hissenin fiyatı bir haftada yüzde 20’ye yakın arttı.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz