Bülbüloğlu Vinç 13 Milyon Dolarlık İş Aldı, BVSAN Tavan Oldu

Bülbüloğlu Vinç 13 Milyon Dolarlık İş Aldı, BVSAN Tavan Oldu
Borsada genel olarak satıcılı bir hava hakim iken; iş anlaşması, ihale vb. gibi olumlu haber akışı olan hisselerde pozitif hareketler de görülebiliyor. Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret A.Ş. hissesi BVSAN da bugün şirketten...

Borsada genel olarak satıcılı bir hava hakim iken; iş anlaşması, ihale vb. gibi olumlu haber akışı olan hisselerde pozitif hareketler de görülebiliyor. Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret A.Ş. hissesi BVSAN da bugün şirketten gelen olumlu KAP haberi sonrasında endeksten pozitif ayrıştı. Firmanın yaptığı bildirime ve hissenin son durumuna Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte göz atalım…

Bülbüloğlu Vinç 13 Milyon Dolarlık İş Aldı

Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından bugün öğleden sonra Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a yapılan bildirimde; İskenderun'daki özel endüstriyel tesisinin üretimi ve teslimi için 13.862.868 dolarlık iş alındığı ve bahse konu işin teslim tarihinin de Ekim 2024 olduğu belirtildi. Bu haberin ardından kısa sürede hareketlenen BVSAN hisse an itibariyle bugünün tavan fiyatı olan 107,30 TL’den işlem görüyor.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

BVSAN Hisse Yorum Analiz 2024

Geçtiğimiz yıl halka arz edilen ve halka arzdan sonraki tavan serisi ile birlikte ciddi bir yükseliş kaydeden BVSAN, Mayıs ayındaki genel seçimlerin etkisiyle neredeyse halka arz fiyatına kadar gerilemişti. Seçimlerin ardından tüm borsayla birlikte ralliye kalkan BVSAN Ağustos ayında 100 liranın üzerine tırmanmıştı.

BIST 100’ün düzeltme süreci ve İsrail – Filistin arasındaki savaşın patlak vermesinin ardından; Aralık ayında Gübretaş hissesi GUBRF’nin bedelsiz sermaye artışı başvurusunun da SPK tarafından reddedilmesiyle tüm piyasa kötü etkilenmiş; BVSAN payları da 75 TL seviyesine kadar geri çekilmişti. Bu noktada tekrar toparlanan BVSAN hisse Şubat ayında yeniden 100 liranın üzerini görmüştü.

[caption id="attachment_23978" align="alignnone" width="1280"]Bülbüloğlu Vinç 13 Milyon Dolarlık İş Aldı, BVSAN Tavan Oldu Bülbüloğlu Vinç 13 Milyon Dolarlık İş Aldı, BVSAN Tavan Oldu[/caption]

BIST 100’ün 9400 direncine takılması, yerel seçimlerin piyasa üzerinde oluşturduğu baskı ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın faiz artırımlarına devam etmesiyle tekrar geri çekilen BVSAN bugün 95 TL seviyelerine kadar geri çekilmişken, gelen pozitif KAP haberiyle kısa sürede tavanladı.

Hissenin bundan sonraki süreci için 100 TL seviyesinin önemli bir destek noktası olarak çalışması bekleniyor. Bunun yanı sıra, 95 lira civarında da BVSAN’ın sıralı desteklerinden bir diğerinin olduğunu ifade edebiliriz. Hissenin sıralı dirençlerine göz attığımızda ise karşımıza 115 TL, 125 TL ve 133 TL seviyeleri çıkıyor.

Yerel seçimlerin tamamlanması ve piyasanın üzerindeki bu baskı unsurunun kalkması ile birlikte BVSAN’ın sıralı dirençlerini kırabilmek adına harekete geçmesi yatırımcılarının en büyük beklentisi konumunda. Elbette bu noktada firmadan gelecek bilanço açıklaması da bir hayli önem arz edecek.

BVSAN KAP

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.