DOBUR Pay Satışı Haberi Hisseye Taban Yaptırdı

DOBUR Pay Satışı Haberi Hisseye Taban Yaptırdı
Borsa İstanbul’da pek çok hissede hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Bu hisselerden biri de DOBUR. Geçtiğimiz yıl Nisan ayında 40 lira civarından işlem gören ve yaptığı ralliyle 200 liranın üzerini gören hissede gelen...

Borsa İstanbul’da pek çok hissede hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Bu hisselerden biri de DOBUR. Geçtiğimiz yıl Nisan ayında 40 lira civarından işlem gören ve yaptığı ralliyle 200 liranın üzerini gören hissede gelen kar satışlarının ardından 170 TL civarına kadar geri çekilme olmuştu. Hisse için dün akşam gelen pay satış başvurusu haberinin ardından bugün de keskin bir düşüş yaşandı. Seansı taban açan ve halen tabandan işlem gören DOBUR hisse anlık olarak 154,4 TL seviyesinde. DOBUR pay satış haberi ve diğer detaylara Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte göz atalım…

DOBUR Pay Satışı Haberi Hisseye Taban Yaptırdı

Dün (2 Nisan 2024 Salı) seans kapanışının ardından gelen KAP bildirimler, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama AŞ yatırımcılarını hayal kırıklığına uğrattı. Zira, şirketin önemli ortaklarından olan kurumsal yatırımcıların pay satışı için Sermaye Piyasası Kurulu SPK’ya başvuruda bulunduğu görüldü. KAP’a yapılan bildirimin özeti şu şekilde oldu:

Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.'nin Şirketimiz sermayesinde sahip olduğu 603.958 adet ve Burda GMBH'ın Şirketimiz sermayesinde sahip olduğu 603.959 adet olmak üzere toplam 1.207.917 adet DOBUR paylarının Borsa'da satışına ilişkin olarak "Pay Satış Bilgi Formları” düzenlendi. Mevcut fiyat üzerinden hesap edildiğinde dahi, takribi 200 milyon TL’lik pay satışına işaret eden bu rakam sonrasında hisse bugünü (3 Nisan Çarşamba) taban açtı.

[caption id="attachment_24745" align="alignnone" width="1280"]DOBUR Pay Satışı Haberi Hisseye Taban Yaptırdı DOBUR Pay Satışı Haberi Hisseye Taban Yaptırdı[/caption]

Dün akşam gelen hisse satış başvurusu haberi sonrasında seans açılışında tabandan işlem gören DOBUR, halen tabanı bozabilmiş değil. Taban fiyatta on binlerce lotun da satış için beklediği görülmekte. Hissenin taban bozabilmesi için söz konusu lotların satılması ya da emir veren yatırımcılar tarafından satış emirlerinin silinmesi gerektiği aşikar. Ancak gelen olumsuz haberin ardından, bugün için hissenin tabandan kalkmasının düşük ihtimal olduğu hesaplanıyor.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

DOBUR Taban Serisi mi Yapacak?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın faiz artırımları sonrasında yerel seçim baskısını da atlatmaya çalışan Borsa İstanbul’da, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama hissesi DOBUR’un toparlanma gayreti, şirketin büyük ortaklarından gelen hisse satış haberi ile sekteye uğramış görünüyor. Yatırımcılar, bu haber sonrasında hissenin taban serisi yapmasından çekiniyor.

Bilanço Henüz Açıklanmadı

Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama AŞ yatırımcılarının merak ettiği bir diğer husus da, şirketin yeni bilançosunu ne zaman açıklayacağı… Son olarak 2023’ün ilk 9 aylık verilerini açıklayan şirketten, geçtiğimiz yılın son çeyreğine dair finansal verileri kamuoyu ile paylaşması bekleniyor.

DOBUR KAP

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.