TARKM Neden Düşüyor, Ne Zaman Yükselecek 2024?

TARKM Neden Düşüyor, Ne Zaman Yükselecek 2024?
Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin BIST de TARKM kodu ile işlem gören payları, bilindiği üzere bir süredir düşüş eğiliminde hareket ediyor. Şubat ayı bitmeden 890 lira seviyesine kadar çıkan hisse, aradan geçen...

Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin BIST de TARKM kodu ile işlem gören payları, bilindiği üzere bir süredir düşüş eğiliminde hareket ediyor. Şubat ayı bitmeden 890 lira seviyesine kadar çıkan hisse, aradan geçen 3 haftalık zaman diliminde hemen hemen her gün değer kaybederek 678 liraya geri çekildi. Hissenin üzerindeki baskı, yatırımcıların sosyal medyada tepkilerini dile getirmelerine neden oluyor. Peki TARKM neden düşüyor, ne zaman yükselecek; Arz Takvimi okuyucuları ile detayları irdeleyelim.

TARKM Neden Düşüyor?

Geçtiğimiz yılın en flaş halka arzlarından biri konumunda bulunan Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin son dönemde göstermiş olduğu performans yatırımcılarını bir hayli rahatsız ediyor. Ekim ayında 953 lirayı gören ve bu seviyeden düzeltmeye giren hisse; Borsa İstanbul’un da aynı dönemde düzeltme yaşaması ve İsrail – Filistin arasındaki savaşın patlak vermesiyle düzeltme derinleşti.

Son olarak Aralık ayının son haftasında Gübretaş’ın bedelsiz sermaye artışı başvurusunun SPK tarafından reddedilmesiyle Borsa İstanbul düşüş eğilimini bir adım daha öteye götürdü. GUBRF’nin BIST 30 hissesi olması nedeniyle; hem BIST 30, hem BIST 50 ve hem de BIST 100 endeksi kötü etkilendi. 9 kez üst üste taban yiyen GUBRF öncülüğünde tüm borsa düşerken TARKM de 450 liranın altına kadar geri çekildi. Bu noktadan yeni bir tırmanış başlatan hisse Şubat ayında 890 lira seviyesini gördü.

En güncel borsa hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

890 lira seviyesindeki direnci aşamayan TARKM de özellikle kurumsal yatırımcıların yoğun trade ile hisseyi pey der pey aşağı çektikleri görüldü. Önce 800 lira ve ardından da 700 lira desteklerini aşağı yönlü kıran TARKM bu haftayı 678 TL’den kapattı.

[caption id="attachment_23301" align="alignnone" width="720"]TARKM Neden Düşüyor, Ne Zaman Yükselecek 2024? TARKM Neden Düşüyor, Ne Zaman Yükselecek 2024?[/caption]

TARKM Ne Zaman Yükselecek?

Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret A.Ş paylarının yeniden ne zaman yükseleceği yatırımcılarının en merak ettiği konuların başında geliyor. 650 TL, 625 TL ve 600 TL düzeylerinde sıralı destekleri bulunan hissenin; Borsa İstanbul’un ara düzeltmesini tamamlamasının ardından rahatlaması bekleniyor.

Geri çekilirken tutunamadığı destekleri direnç haline getiren TARKM için sıralı dirençler ise 707 TL, 780 ve 850 TL olarak verilebilir. Şirketten gelen yeni yatırımlara dair KAP Bildirimlerinin de hissenin toparlanmasında önemli bir rol oynaması beklenmekte. Bu kapsamda, son olarak 15 Mart Cuma akşamı seans kapanışında Manisa Turgutlu’da yeni fabrika yapımı ile ilgili olarak geçilen bilgilendirme de önem arz etmektedir.

TARKM KAP

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.