Hisse yatırımcıları ZENGİN OLDU! Yüzde 170 değer kazanan 8 hisse burada

Hisse yatırımcıları ZENGİN OLDU! Yüzde 170 değer kazanan 8 hisse burada
Son dönemin en popüler yatırım araçları arasında borsa bulunuyor. Borsa yatırımcıları en çok kazandıran hisseler hakkında bilgi sahibi olmak isterken getirisi ile yatırımcısına en çok kazandıran 8 hisse de açıklandı.

Türkiye'de son dönemin en çok tercih edilen ve rağbet gören yatırım aracı olarak karşımıza çıkan borsa, yatırımcıların da alışkanlıklarını değiştirdi. Borsaya giren şirketler yakından takip edilirken yatırımcıların yeni gözdesi temettü hisselerle ilgili olarak dikkati çeken bir değerlendirme ortaya çıktı.

Borsaya yatırım yapanlar yönünü kar payı ödeyen şirketlere çevirirken Borsa İstanbul’da (BIST) bulunan BIST Temettü 25 Endeksi’nde de yıllık bazda yüksek getiriler oluştuğu bildirildi. Özellikle temettü 25 Endeksi’nde bulunan 8 hisse yüzde 170’ten fazla değer kazanırken bu hisseler de açıklandı.

YATIRIMCISINA EN ÇOK KAZANDIRAN HİSSELER BELLİ OLDU

Açıklanan 8 hisseye yatırım yapan resmen zengin olurken yıllık oranda yüzde 170 oranında getiri sağlayan bu hisseler, özvarlık karlılıkları ile öne çıkarken, borsada yatırımcıların da gözdesi olmaya devam ediyor. BIST 100 yıllık oranda yüzde 82,19 yükseliş kaydederken Temettü 25 Endeksinin performansı da yüzde 91 olarak gerçekleşti.

[caption id="attachment_24771" align="alignleft" width="1280"] Hisse yatırımcıları ZENGİN OLDU! Yüzde 170 değer kazanan 8 hisse burada[/caption]

Son dönemin en popüler hisselerinden Türk Traktör, son 1 yılda yüzde 242,46 getiri ile yatırımcının gözdesi olurken Ege Endüstri ise yüzde 209,12’lik getirisi ile onu takip eden bir diğer hisse olarak adını yazdırdı. Coca Cola İçecek ve İş Yatırım Menkul Değerler, yıllık bazda yüzde 197,06 ve yüzde 195,61 gibi kuvvetli getiriler sunarak yatırımcıların ilgi odağındaki diğer iki hisse oldu. Otomotiv sektöründe Doğuş Otomotiv yüzde 194,61’le yatırımcısına güçlü bir kazanç getirirken, bankacılık sektöründe de Garanti Bankası ile Akbank sırayla yüzde 183,51 ve %181,68 getiri oranlarıyla dikkat çekti. Perakende sektörüne bakıldığında Bim Mağazaları yüzde 169,58’lik prim ile yatırımcıların portföylerinde yer buldu.

[caption id="attachment_24772" align="alignleft" width="660"] Hisse yatırımcıları ZENGİN OLDU! Yüzde 170 değer kazanan 8 hisse burada[/caption]

Temettü 25 Endeksi’nde yüksek özvarlık karlılığıyla şirketlerin öne çıktığını ifade edilirken endeks kapsamında Ford Otosan yüzde 79,03’lük özvarlık karlılığıyla ilk sıraya yerleşti. Bunu takiben yüzde 75,82’yle Türk Traktör, yüzde 4,33’le Alarko Holding geldi. Ege Endüstri yüzde 56,78, Bim Mağazalar yüzde 56,52 ve Doğuş Otomotiv yüzde 54,06'lık oranlarla, yine özvarlık kârlılıklarıyla öne çıkan hisseler arasında yer aldı.

Yatırımcına en çok kazandıran 8 hisse açıklanırken bu hisselerin yeni yatırımcılar için de yol gösterici olabileceği ifade edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.