SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

GENIL Devlet Malzeme Ofisi’ne 94 Milyon Liralık İlaç Verecek

İlaç sektörünün önemli paydaşlarından biri konumunda bulunan Gen İlaç’tan ihale açıklaması geldi. GENIL Devlet Malzeme Ofisi'ne 94 milyon liralık ilaç verecek.

Yayınlanma:
GENIL Devlet Malzeme Ofisi’ne 94 Milyon Liralık İlaç Verecek

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından dün Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP üzerinden yapılan açıklamada; DMO (Devlet Malzeme Ofisi) ihalelerinde Salutem Ecza Deposu Medikal Limited Şirketi’nin uhdesinde kalan bölümden takribi 94 milyon liralık kısmın Gen İlaç’tan tedarik edileceği belirtildi. DMO ihalelerine katılan Salutem Ecza Deposu’nun Gen İlaç ile olan anlaşması kapsamında firma, buradan yaklaşık 94 milyon liralık hasılat elde edecek. GENIL Devlet Malzeme Ofisi ihalesi sonrasında borsada şirket hisseleri toparlanma gayretine girdi. Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte detaylara göz atalım.

GENIL Devlet Malzeme Ofisi İhalesi Sonrasında Toparlanmaya Çalışıyor

Salutem Ecza Deposu Medikal Limited Şirketi, aldığı ihaleler sonrasında satacağı ilaçları Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den tedarik etmekte. Bu kapsamda, Salutem’in Devlet Malzeme Ofisi’nden son aldığı ihale doğrultusunda sağlayacağı ilaçları da Gen İlaç’tan tedarik edeceği öğrenildi. Konu hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a bildirim geçen Gen İlaç, söz konusu tedarik uyarınca 93.939.886,00 TL hasılat elde edeceğini açıkladı.

İLGİLİ HABER Gen İlaç Hissedarlara Temettü Dağıtma Kararı Aldı
İlaç sektörünün önemli paydaşlarından biri konumunda bulunan Gen İlaç’tan ihale açıklaması geldi. GENIL Devlet Malzeme Ofisi'ne 94 milyon liralık ilaç verecek.

Dün, öğleden sonra gelen KAP bildiriminin ardından; bir süredir düşüşte olan GENIL hisse toparlanma gayretine girdi. Bugüne de (25 Nisan Perşembe) pozitif başlayan GENIL payları an itibariyle 58 TL’nin üzerinden işlem görmekte. Şirket hissesi, dün itibariyle bir ara 57 TL’nin altına kadar sarkmıştı.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

İLGİLİ HABER Deniz Yatırım Gen İlaç’ı İncelemeye Aldı
İlaç sektörünün önemli paydaşlarından biri konumunda bulunan Gen İlaç’tan ihale açıklaması geldi. GENIL Devlet Malzeme Ofisi'ne 94 milyon liralık ilaç verecek.

GENIL Hisse Yorum Analiz 2024: GENIL Teknik Seviyeler Kaç Lirada?

2021 yılında halka arz edilen ve halka arzının ardından yaklaşık 5 kat prim yapan GEN İlaç hissesi GENIL, özellikle Mart ayından bu yana ciddi bir geri çekilme süreci içerisinde. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın faiz artırım döngüsünde bulunması nedeniyle Borsa İstanbul’daki pek çok hisse ile birlikte geri çekilen GENIL payları için haftalık sıralı teknik destek seviyeleri 55 TL ve 50 TL olarak verilebilir.

GENIL Devlet Malzeme Ofisi'ne 94 Milyon Liralık İlaç Verecek

GENIL Devlet Malzeme Ofisi’ne 94 Milyon Liralık İlaç Verecek

GENIL için, halka arzdan bu yana gelen yükselen trendin dibi ise 45 TL seviyesinde görünmektedir. GENIL paylarında haftalık sıralı direnç seviyeleri 62 TL, 67 TL ve 73 TL düzeyinde bulunmaktadır. 73 liranın üzerinde yapılacak haftalık kapanışlarla hissenin görmüş olduğu eski zirvesine yönelebileceği düşünülebilir.

Geri Alım Programı Sürüyor

GENIL hissedeki mevcut fiyatlandırmaların, şirketin gerçek performansını yansıtmadığını düşünen firma yönetimi, geçtiğimiz yıl başlattığı hisse geri alım programına uzunca bir süre ara vermişti. Son alımını 2023 Mayıs’ında yaptıktan sonra hissenin toparlanmasıyla alımlarını kesen şirket, son dönemdeki geri çekilmenin ardından 16 Nisan da 25 bin lotluk geri alım gerçekleştirdiğini duyurdu. Ayrıca Şirketin İdari ve Mali İşler Müdürü Korhan Dinçol da, 183 bin 844 lot GENIL hissesi aldığını açıkladı.

GENIL KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz