SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Girişim Elektrik Yabancı Yatırımcıya EUPWR Hisse Sattı

Girişim Elektrik Taahhüt Ticaret ve Sanayi A.Ş., sahibi olduğu Eupower hisselerinden bir kısmını elden çıkardı. Girişim Elektrik yabancı yatırımcıya EUPWR hisse sattı.

Yayınlanma:
Girişim Elektrik Yabancı Yatırımcıya EUPWR Hisse Sattı

Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş paylarında hisse satışı bir süredir gündemi meşgul etmekteydi. Firmanın hakim ortağı konumunda bulunan Girişim Elektrik Taahhüt Ticaret ve Sanayi A.Ş. tarafından 6 milyon 550 bin lot hisse borsada işlem gören tipe dönüştürülmüştü. Bu hisselerin nerede ve ne zaman, kime satılacağı merak konusuydu. Girişim Elektrik yabancı yatırımcıya EUPWR hisse sattığını haftanın ve Mayıs ayının son işlem gününde KAP üzerinden duyurdu. Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım…

Girişim Elektrik Yabancı Yatırımcıya EUPWR Hisse Sattı 2024

Europower Enerji’nin hakim ortağı konumunda bulunan Girişim Elektrik, yaptığı başvuru kapsamında borsada işlem gören tipe dönüştürülen lotları elden çıkardı. Satış, ÜNLÜ & Co aracılığı ile İngiltere merkezli yabancı kurumsal yatırımcıya yapıldı.

Satışın ardından Girişim Elektrik’in Eupower Enerji’deki payları; 122,5 milyon lottan 115 milyon 950 bin adede geriledi. Oransal bazda ise Girişim Elektrik’in Eupower’daki ortaklık oranı yüzde 52,70’a indi. Buna rağmen; Girişim Elektrik Taahhüt Ticaret ve Sanayi A.Ş., Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş’deki hakim konumunu korudu.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Girişim Elektrik EUPWR Hisse Satışı Kaç Liradan Oldu, Neden Ucuz Yapıldı?

EUPWR hisse, 31 Mayıs Cuma günü ile sona eren haftayı ve ayı 119 TL’den kapattı. Bununla birlikte, Girişim Elektrik Taahhüt Ticaret ve Sanayi A.Ş.’nin EUPWR hissedeki satışı lot başına 108,3 TL’den yaptığı duyuruldu. Hissenin güncel fiyatı ile, GESAN’ın yaptığı satış arasındaki takribi yüzde 10’luk fark, yatırımcıların dikkatini çekti. Ancak, söz konusu durumun toplu hisse satışlarında çok sık görülen bir tenzilat olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Kurumsal yatırımcıların toplu olarak aldıkları hisselerde indirim talep ettikleri ve hisselerin güncel fiyatından daha düşük meblağda anlaşma sağladıkları pek çok farklı örnekte, geçmişte kayda girmişti.

Girişim Elektrik Parayı Yatırım İçin Kullanacak ve 90 Gün Yeni Pay Satmayacak!

Girişim Elektrik Taahhüt Ticaret ve Sanayi A.Ş. tarafından, ilgili satışın akabinde Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada, yabancı kurumsal yatırımcıya yapılan satışın ardından elde edilen paranın; “sektöründe öncü olma hedefine odaklanmış grubun ve tüm paydaşların menfaati için en verimli şekilde kullanılacağı” deklare edildi.

Girişim Elektrik Yabancı Yatırımcıya EUPWR Hisse Sattı

Girişim Elektrik Yabancı Yatırımcıya EUPWR Hisse Sattı

Şirket, bahse konu açıklamada bir hususa daha dikkat çekti. Buna göre, Girişim Elektrik Taahhüt Ticaret ve Sanayi A.Ş., bu satışın akabinde; elinde kalan Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş lotlarından 90 gün süreyle yeni pay satışı gerçekleştirmeyeceğini yatırımcılarına taahhüt etti.

Satış KAP Haberi Sonrası EUPWR Hisse Önce Düştü, Sonra Toparlandı!

Haftanın son işlem gününde, seans kapanışına yakın dakikalarda gelen satış KAP haberi sonrasında EUPWR kısa süreli bir düşüş yaşayarak 117 TL civarını görse de, bu noktadan gelen tepki alımları ile 119 TL noktasından kapanış gerçekleştirmeyi başardı.

EUPWR KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz