SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Halka Arz Sonrası Koton Avrupa’ya ve ABD’ye Açılacak

Geçtiğimiz hafta SPK tarafından halka arzı onaylanan Koton Mağazacılık CEO’su Bülent Sabuncu’dan dikkat çeken açıklamalar geldi. Halka arz sonrası Koton Avrupa'ya ve ABD'ye açılacak.

Yayınlanma:
Halka Arz Sonrası Koton Avrupa’ya ve ABD’ye Açılacak

Koton Mağazacılık Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. halka arz için geçtiğimiz yıl Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurmuş ve beklemeye geçmişti. Şirketin halka arzı, geçtiğimiz hafta yayımlanan SPK’nın haftalık bülteni ile onaylandı. Bugün (30 Nisan Salı) itibariyle talep toplamaya başlayan Koton Mağazacılık CEO’su Bülent Sabuncu, halka arz sonrası için dikkat çeken beyanatlarda bulundu. Halka arz sonrası Koton Avrupa’ya ve ABD’ye açılacak diyen Sabuncu; “Macaristan pazarına ve Walmart ile Amazon üzerinden de ABD pazarına girmeyi planladıklarını” deklare etti. Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte detaylara göz atalım…

En Fazla Büyüme E-Ticarette Olacak

Koton Mağazacılık Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. CEO’su Bülent Sabuncu tarafından, şirketin halka arzı hasebiyle basın toplantısı düzenlendi. İlgili toplantıda pek çok detaya değinen Sabuncu, halka arz sonrasında Koton’un Macaristan pazarına ve ABD’ye açılacağını vurguladı. Ayrıca gelecek dönem en fazla büyümeyi e-ticarette beklediklerini belirten Sabuncu, halka arz gelirlerinin harcanacağı yerleri de açıkladı. Buna göre Koton halka arz gelirlerini şu şekilde kullanacak:

İLGİLİ HABER RGYAS, LILAK ve KOTON ile Borsada 2024 Yılı İçin Halka Arz Furyası Bitti mi?
Geçtiğimiz hafta SPK tarafından halka arzı onaylanan Koton Mağazacılık CEO’su Bülent Sabuncu’dan dikkat çeken açıklamalar geldi. Halka arz sonrası Koton Avrupa'ya ve ABD'ye açılacak.
  • Koton halka arz gelirlerinin yüzde 60 ila 70’ini net işletme sermayesi finansmanında kullanacak
  • Gelirlerin yüzde 30 ila 40’ını yurtiçi ve yurt dışı mağaza açılışları, depo otomasyon yatırımları ve IT yatırımları için kullanacak

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

KOTON Bu Hafta Talep Toplayacak, Haftaya Borsada İşlem Görmeye Başlayacak!

Koton Mağazacılık Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. halka arzı için talep toplama bugün (30 Nisan 2024 Salı) itibariyle başladı. Yarının resmi tatil olması nedeniyle (1 Mayıs Çarşamba İşçi Bayramı), talep toplama 2 Mayıs Perşembe ve 3 Mayıs Cuma günleri devam edecek. Şirket hisselerinin KOTON kodu ile gelecek hafta Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlaması bekleniyor.

İLGİLİ HABER Altınay Savunma Halka Arz Onaylandı! Borsaya ALTNY Hisse Geliyor!
Geçtiğimiz hafta SPK tarafından halka arzı onaylanan Koton Mağazacılık CEO’su Bülent Sabuncu’dan dikkat çeken açıklamalar geldi. Halka arz sonrası Koton Avrupa'ya ve ABD'ye açılacak.
Halka Arz Sonrası Koton Avrupa'ya ve ABD'ye Açılacak

Halka Arz Sonrası Koton Avrupa’ya ve ABD’ye Açılacak

“KOTON hisse borsada ne zaman işlem görmeye başlayacak” sorusunun net cevabı henüz belli olmasa da, 6 Mayıs Pazartesi günü ile başlayan hafta içerisinde KOTON hissenin BIST’deki yerini alacağı düşünülüyor. Konu hakkındaki resmi açıklama, halka arz sonuçlarının netleşmesinden sonra; halka arza konsorsiyum liderliği yapan Ak Yatırım ve İş Yatırım tarafından gelecek.

KOTON Kaç Lot Verir?

136,6 milyon lotunu halka arz edecek olan Koton Mağazacılık’ın halka arzına katılmak isteyen yatırımcıların akıllarındaki temel sorulardan biri de, halka arzda bireysel yatırımcı başına kaç lot düşeceği. Son halka arz edilen Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş halka arzına paralel sayıda bireysel yatırımcının KOTON hisse için talepte bulunması durumunda aşağıdaki senaryolardan birisi gerçekleşebilir:

  • 2 milyon kişi katılırsa yatırımcı başına ortalama 57 lot (1738 TL)
  • 2,5 milyon kişi katılırsa yatırımcı başına ortalama 46 lot (1403 TL)

Koton arzından maksimum lotu alabilmek için temkinli davranmak isteyen yatırımcılar 75 lot civarında başvuruda bulunmayı düşünebilirler.

KOTON KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz