Odine Solutions Halka Arz İçin Start Veriyor

Odine Solutions Halka Arz İçin Start Veriyor
Odine Solutions Teknoloji Ticaret ve Sanayi A.Ş.'nin halka arz başvurusu 8 Mart tarihinde onaylanmıştı ve yarın talep toplamaya başlayacak. ODINE hisseleri 30 TL'den halka arz edilecek. Marbaş Menkul Değerleme A.Ş.'nin yaptığı değerlendirme...

Odine Solutions Teknoloji Ticaret ve Sanayi A.Ş.'nin halka arz başvurusu 8 Mart tarihinde onaylanmıştı ve yarın talep toplamaya başlayacak. ODINE hisseleri 30 TL'den halka arz edilecek. Marbaş Menkul Değerleme A.Ş.'nin yaptığı değerlendirme sonucunda halka arz fiyatının hisse başına 30 TL olarak belirlenmesi uygun bulundu.

Yapılan değerlendirmede, şirketin belirttiği bilgilerin yeterince açık olduğu belirtildi. Halka arz gelirinin kullanım oranları ise şu şekilde belirlendi: Yurt dışı yatırımlar için yüzde 52,5-62,5, işletme sermayesi için yüzde 30-40, yeni ürün ve çözümlerin finansmanı için ise yüzde 5-10 oranındadır.

odine-solutions-halka-arz-icin-start-veriyor

Odine Solutions 30 TL fiyatla halka arz oluyor

Şirketin halka arzla ilgili taahhütlerine de raporda yer verildi. Buna göre, Odine'nin halka arz edilen payların borsada işlem görmeye başlamasından itibaren bir yıl boyunca herhangi bedelli veya bedelsiz sermaye artırımı yapmayacağı taahhüt edildi. Ayrıca, bedelsiz sermaye artırımı kararlarında olumlu oy kullanılmayacağı da vaat edildi.

Odine, 2000 yılında kurulmuş olup bilgi teknolojileri sektörü ve alt bileşenleri olan yazılım, hizmet ve donanım alanlarında faaliyet göstermektedir. 30 Haziran 2023 itibarıyla toplam çalışan sayısı 94 olarak kayda geçmiştir. Ayrıca, Çek Cumhuriyeti ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde iki bağlı ortaklığı bulunmaktadır. Talep toplama işlemi yarın başlayacak ve 14-15 Mart tarihlerinde devam ediyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.