SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kaleseramik (KLSER Hisse) Irak İştiraki Al-Sadaf Porselen Üretime Başladı

Ülkemizin en büyük seramik kaplama malzeme üreticisi Kaleseramik (KLSER Hisse) Irak iştiraki Al-Sadaf Porselen üretime başladı; işte detaylar…

Yayınlanma:
Kaleseramik (KLSER Hisse) Irak İştiraki Al-Sadaf Porselen Üretime Başladı

Geçtiğimiz yıl halka arzı gerçekleştirilen Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş’den bugün önemli bir KAP bildirimi geldi. Ülkemizde piyasaların kapalı olduğu 19 Mayıs 2024 Pazar günü gelen bildirim, şirketin yurt dışı iştiraki hakkında önemli bir haberi içeriyor. Kaleseramik’in, Irak’ın Kerkük ilinde faaliyet göstermeye başlayan Al-Sadaf Porselen firmasına ait detayları içerisin bildirime Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

Kaleseramik (KLSER Hisse) Irak İştiraki Al-Sadaf Porselen Üretime Başladı

2023 yılının ortasında halka arz edildikten sonra gerçekleştirdiği kayda değer tavan serisi ile yaptığı ralli, borsada pek çok yatırımcının gözünü KLSER paylarına çevirmişti. En yüksek 140,10 TL’yi gören KLSER hisse, ardından derin bir düzeltme sürecine girmişti. KLSER hisse güncel olarak 57,5 liradan işlem görmekte iken, firmanın yatırımları ve çalışmaları da devam etmekte. Bu kapsamda, Kaleseramik’in Irak’taki iştirak kuruluşu da faaliyetlerine başladı.

Al-Sadaf Porselen isimli firma, Kerkük’te bugün (19 Mayıs 2024 Pazar) itibariyle üretim yapmaya başlarken; şirketin “yıllık 2,5 milyon m2 mat ve parlak porselen plaka üretim kapasitesine” sahip olduğu deklare edildi. Kaleseramik’in yüzde 49 oranında iştirak ettiği firmanın; Irak da ihtiyaç duyulan “60×120 cm ve 60×60 cm ölçülerindeki 8 seride porselen karo üretimi” ile işe başladığı duyuruldu.

Kalebodur markasının Irak’ta bilinirliğinin artırılmasının amaçlandığını ifade eden Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş, Türkiye’den yapılacak sevkiyatlarla farklı ürün çeşitleriyle de Irak pazarında büyüme amacı güdüleceğini belirtti. Şirket, Irak’taki yıllık üretimden kaynaklı satışların ilk yılda 20 milyon dolar olmasını beklediğini ve bunun ilerleyen süreçte artarak devam edeceğini söyledi.

Yıllık 2,5 milyon m2 üretim kapasitesi ile üretime başlayan ve ilerleyen dönemde bunu pazarın ihtiyaçları doğrultusunda 7 milyon m2’ye yükseltmeyi hedefleyen Kaleseramik tedarikçinin hasılatı bu kapsamda 3 katına kadar artış gösterebilir.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Kaleseramik tarafından bugün yapılan açıklamada; eden Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş’nin Türkiye’de kurulu yılda 56 milyon m2 üretim kapasitesinin bulunduğu da hatırlatıldı. Bu kapasiteyle firmanın ülkemizde sektöründe ilk sırada, Avrupa’da 5nci ve dünyada da 13. olduğu kaydedildi.

Kaleseramik (KLSER Hisse) Irak İştiraki Al-Sadaf Porselen Üretime Başladı

Kaleseramik (KLSER Hisse) Irak İştiraki Al-Sadaf Porselen Üretime Başladı

KLSER Hisse Neden Düşüyor 2024?

Kaleseramik hissesi arz sonrası yaptığı rallinin düzeltmesine halen devam ediyor. Düzeltme sürecinde yaşanan pek çok ulusal ve uluslararası gelişme bu süreci uzatmış görünmekte. İsrail – Filistin savaşı, TCMB faiz artırım döngüsü gibi etmenlerin yanına bir de firmanın son açıkladığı bilançonun beklentinin altında gelmesi eklenince düşüş trendi durdurulamadı.

KLSER KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz