SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Rodrigo Tekstil Temettü Kararı Aldı

Rodrigo Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., geçen yıl elde ettiği karın temettü olarak dağıtılmayacağını duyurdu. Bu karar, yatırımcılar arasında hayal kırıklığı yaratsa da, şirketin hisseleri olumlu bir performans sergiledi.

Yayınlanma:
Rodrigo Tekstil Temettü Kararı Aldı

Rodrigo Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., geçen yılın finansal performansını değerlendiren ve genel kurul kararıyla belirlenen temettü dağıtımını duyurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamaya göre, şirketin 2023 yılında elde ettiği 6.186.039,00 TL’lik kârın, yatırımcılara temettü olarak dağıtılmayacağına karar verildiği belirtildi. Bu kararın temelinde, geçmiş yıl zararlarının kârı mahsup edeceği bilgisi yer aldı.

rodrigo-tekstil-temettu-karari-aldi

Rodrigo Tekstil temettü kararı sonrası yükselişe geçti

Rodrigo Tekstil’in genel kurul kararına göre temettü dağıtılmayacağının duyurulması, yatırımcılar arasında hayal kırıklığına neden oldu. Ancak, şirket hisseleri, bu haberin açıklandığı gün olumlu bir performans sergiledi. Borsada RODRG koduyla işlem gören şirketin hisseleri, yönetim kurulunun temettü kararı duyurduğu gün pozitif bölgede yer aldı.

Yıllık bazda yüzde 50’yi aşan prim ve haftalık artışın yüzde 5’i geçmesi, RODRG hisselerinin yatırımcılar arasında popülerliğini koruduğunu gösteriyor. Şu anda hisselerdeki yüzde 2’lik artışla 93,3 lira seviyesine ulaşıldı. Bu gelişmeler, şirketin geleceğine ilişkin yatırımcıların beklentilerini yansıtıyor ve piyasada olumlu bir algı oluşturuyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz