SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Şeker Yatırım Türk Telekom İçin Değerlendirme Paylaştı

Şeker Yatırım'ın analizine göre Türk Telekom'un 2023 performansı incelendi.

Yayınlanma:
Şeker Yatırım Türk Telekom İçin Değerlendirme Paylaştı

18 Nisan tarihinde yayımlanan bir araştırma notunda Şeker Yatırım, Türk Telekom (TTKOM) hakkında kapsamlı bir değerlendirme sundu. Analist Esra Uzun Özbaskın tarafından hazırlanan bu notta, şirketin 2023 yılında 16,4 milyar TL net kar elde ettiği vurgulandı.

Ancak, Türk Telekom’un operasyonel maliyetlerinin yüksek seyrettiği ve 4,8 milyar TL esas faaliyet zararı kaydedildiği belirtildi. Şirketin, TMS-29 etkisi dahil 2023 yılı net satış gelirlerinin 100,1 milyar TL olduğu, başarılı fiyat ayarlamaları ve net abone artışının etkisiyle net satış gelirlerinin 2022’ye kıyasla yüzde 10 arttığı ifade edildi.

İLGİLİ HABER TTKOM İyi Bilanço Sonrasında Neden Düşüyor?
Şeker Yatırım'ın analizine göre Türk Telekom'un 2023 performansı incelendi.

seker-yatirim-turk-telekom-icin-degerlendirme-paylasti

Şeker Yatırım TTKOM hisselerini değerlendirdi

Şeker Yatırım, 2023 finansalları doğrultusunda 12 aylık pay başına hedef fiyatını 41,12 TL seviyesinde korudu. Hissenin uzun vadede beğenildiği ve tavsiyenin “al”dan “tut”a düşürüldüğü belirtildi. Ayrıca, 17 Nisan 2024 kapanışına göre hissede yüzde 10 getiri potansiyeline dikkat çekildi.

İLGİLİ HABER Yabancı Yatırımcılar BIST 100 Hisse Tercihlerini Açıkladı
Şeker Yatırım'ın analizine göre Türk Telekom'un 2023 performansı incelendi.

TTKOM, 2023 yılını 24,3 TL’den tamamladıktan sonra 17 Nisan’da 38,2 TL ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Ancak, 18 Nisan’da gelen satış baskısıyla hisse değer kaybetti ve saat 17.18 itibarıyla yüzde 5,3 düşüşle 35,2 TL’den işlem görmeye başladı. Haftalık bazda yüzde 5 değer kaybeden hissede aylık yüzde 20, yıllık yüzde 84 değer artışı gerçekleşti.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz