Agrotech Yüksek Teknoloji Haciz İşlemleriyle Gündeme Geldi

Agrotech Yüksek Teknoloji Haciz İşlemleriyle Gündeme Geldi
20 Şubat günü kendi hisselerini, sonraki gün ise ismini açıklamadığı yurt içi merkezli bir şirketin paylarını toplayarak borsadaki yükseliş sinyallerine katılan Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., bugün haciz işlemlerine...

20 Şubat günü kendi hisselerini, sonraki gün ise ismini açıklamadığı yurt içi merkezli bir şirketin paylarını toplayarak borsadaki yükseliş sinyallerine katılan Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., bugün haciz işlemlerine ilişkin bir duyuru ile gündeme geldi.

agrotech-yuksek-teknoloji-haciz-islemleriyle-gundeme-geldi

AGROT hisseleri haciz açıklaması sonrası düşüşe geçti

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı bilgilere göre, bugün itibarıyla hacizlerin yaklaşık yüzde 75'i kaldırıldı. Bu haciz işlemleri, şirketin dolaylı bağlı ortaklığı olan Tartech Teknoloji ve Tarım Üretim A.Ş. ile ilişkilendiriliyor. Bildirilen açıklamada, geçen yıl Aralık ayında 63.161.750,76 TL tutarındaki borcun 26.991.000,00 TL'lik kısmının ödendiği belirtildi. Bu ödeme ile şirket üzerindeki hacizlerin bir kısmı kaldırıldı ve bugüne kadar 30 Haziran 2024 tarihine kadar taahhüt edilen tutarın 46.700.000 TL'lik kısmı daha ödendi.

Son günlerde borsada düşüş yaşayan Agrotech, sözleşme ve pay geri alım duyurularıyla hisselerini canlandıramamıştı. Bugün de haciz gelişmelerine ilişkin güncel bilgilerin paylaşıldığı gününde, AGROT kodlu hisseler son bir haftada 43 TL'den 35 TL seviyelerine kadar geriledi. Şu an için yüzde 1'in üzerindeki düşüşle haftanın son gününde kapanışın 35,96 TL seviyesinden gerçekleşmesi bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.