Alves Kablo Yeni Üretim Tesisi Kuruyor

Alves Kablo Yeni Üretim Tesisi Kuruyor
Geçen yıl hayal kırıklığı yaratan halka arz furyasının ardından bu yılın parlayan yıldızı haline gelen Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş.'den gelen olumlu haberler devam ediyor. Hafta başında ardı ardına imzaladığı yeni...

Geçen yıl hayal kırıklığı yaratan halka arz furyasının ardından bu yılın parlayan yıldızı haline gelen Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş.'den gelen olumlu haberler devam ediyor. Hafta başında ardı ardına imzaladığı yeni sözleşmeleri duyuran şirket, yeni üretim tesisinin faaliyete geçirilmesine dair bir bildirim daha yaptı.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) paylaştığı açıklamada, inşaatı tamamlanan ek fabrika binası için iskan izni aldığını ve kısa süre içinde tesisin üretime geçeceğini duyurdu. Ayrıca, bu tesisin dışarıdan tedarik edilen hammaddeyi işleyeceği ve ince ve süper ince bakır tel üretim kapasitesinin %200 artacağı belirtildi. Üretilen tellerin ise araçların elektronik aksamında, araç şarj istasyonlarında ve güneş enerjisi kablo üretiminde kullanılacağı ifade edildi.

alves-kablo-yeni-uretim-tesisi-kuruyor

Alves Kablo hisseleri tavan serisini sürdürüyor

Şirket ayrıca, yeni bir gold bayi satışıyla ilgili olarak da bilgi verdi. Ankara merkezli bir yüklenici firma ile 60,2 milyon TL bedelli bir satış sözleşmesi imzalandığını duyurdu. Bu satışın, gold bayi üzerinden gerçekleşeceği ve satış organizasyonunun şirket proje ekibi tarafından üstlenileceği belirtildi.

22-23 Şubat 2024 tarihlerinde 19,45 lira fiyattan gerçekleştirilen talep toplama işlemlerinin ardından halka arz büyüklüğü 778 milyon TL olan Alves Kablo, halka arzın ardından göz kamaştırıcı bir performans sergiliyor. ALVES koduyla işleme başladıktan sonra hisse senetleri tavan serisini 12 güne kadar çıkardıktan sonra bazı günlerde esneme gösterse de, tavan yükselişlerine devam etti. Bugün de yine tavan fiyattan işlem gören hisseler, yazının yazıldığı sırada 63,25 liradan işlem görüyordu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.