Hitit Bilgisayar Yatırımcılarına Temettü Müjdesi Vermedi

Hitit Bilgisayar Yatırımcılarına Temettü Müjdesi Vermedi
Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, temettü dağıtımı konusunda olumsuz bir haber verdi.Uzun vadeli menfaatler ve mali sağlamlık gözetilerek, şirketin 2023 hesap...

Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, temettü dağıtımı konusunda olumsuz bir haber verdi.

Uzun vadeli menfaatler ve mali sağlamlık gözetilerek, şirketin 2023 hesap dönemine ait karının dağıtılmayacağı belirtildi. Bunun yerine, dağıtılabilir karın genel kanuni yedek akçe ayrıldıktan sonra kalan kısmının geçmiş yıl karları hesabına aktarılması, pay sahiplerinin onayına sunuluyor.

hitit-bilgisayar-yatirimcilarina-temettu-mujdesi-vermedi

Hitit Bilgisayar bu yıl temettü ödemiyor

Deniz Yatırım'ın HTTBT hisseleri için "al" tavsiyesini sürdürdüğü ve hedef fiyatını 108,8 TL olarak belirlediği hatırlatıldı.

Hitit Bilgisayar hisseleri, günlük bazda yüzde 4,6 artarak 65,8 TL seviyesine yükseldi. Şirketin son çeyrekte elde ettiği 45.571.000 TL net kar ve 2023 yılında toplamda 132.168.000 TL kar elde ettiği açıklanmıştı.

BIST 100 endeksi, haftayı yüzde 0,69 değer kazancıyla 9.142,40 puandan tamamlarken, HTTBT hisseleri de endeksle paralel bir yükseliş gösterdi. Yıllık bazda HTTBT hisseleri yatırımcısına yüzde 105,7 oranında getiri sağlamış görünüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.