Oba Makarnacılık Halka Arzında Talep Fazlası Oluştu

Oba Makarnacılık Halka Arzında Talep Fazlası Oluştu
Ünlü Menkul Değerler A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığıyla Oba Makarnacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin resmi halka arz sonuçlarını duyurdu. Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş. gibi Oba Makarna'nın dağıtımında...

Ünlü Menkul Değerler A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığıyla Oba Makarnacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin resmi halka arz sonuçlarını duyurdu. Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş. gibi Oba Makarna'nın dağıtımında da talep fazlası yaşandı.

22-23 Şubat 2024 tarihlerinde 39,24 TL fiyatla gerçekleştirilen talep toplama işlemleri sonucunda, Oba Makarna'nın halka arz büyüklüğü 3,78 milyar TL olarak belirlendi. Ancak halka arz edilen 96.336.345 TL nominal değerli paylara, toplamda 472.215.123 TL nominal değerli talep geldi.

oba-makarnacilik-halka-arzinda-talep-fazlasi-olustu

Oba Makarnacılık payları 4,9 kat talep gördü

Alves Kablo ile aynı tarihlerde halka arz olan Oba Makarna payları da 4,9 kat talep gördü. Yurt içi bireysel yatırımcılardan yaklaşık 1,7 kat, grup çalışanlarından yaklaşık 1,2 kat, yurt içi kurumsal yatırımcılardan yaklaşık 8,6 kat ve yurt dışı kurumsal yatırımcılardan yaklaşık 3,4 kat talep alındı.

Bu kapsamda, şirketin halka arzına 3.388.824 yatırımcı katılırken, bireysel yatırımcılara en yüksek 588,6 TL’ye karşılık gelen 15 lot dağıtımı gerçekleştirildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.