Tatlıpınar Enerji RES Projesinde Geçici Kabul Aldı

Tatlıpınar Enerji RES Projesinde Geçici Kabul Aldı
Balıkesir ilinde bulunan Tatlıpınar Rüzgar Enerjisi Santrali (RES) projesi, Tatlıpınar Enerji Üretim A.Ş. (TATEN) tarafından geliştirilmiş ve 23 Şubat 2024 tarihinde T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından mevzuata...

Balıkesir ilinde bulunan Tatlıpınar Rüzgar Enerjisi Santrali (RES) projesi, Tatlıpınar Enerji Üretim A.Ş. (TATEN) tarafından geliştirilmiş ve 23 Şubat 2024 tarihinde T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından mevzuata uygun olarak geçici kabul edilmiştir.

Bu projenin sahada montajı tamamlanan 14,40 MW kurulu güç kapasitesine sahip 3 türbini bulunmaktadır. Tatlıpınar Enerji, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınladığı bildiride, bakanlık tarafından geçici olarak kabul edilen projenin ticari enerji üretimine 24 Şubat 2024 tarihinden itibaren başladığını duyurmuştur.

tatlipinar-enerji-res-projesinde-gecici-kabul-aldi

Tatlıpınar Enerji yeni bir projeye onay aldı

Şirket, yenilenebilir kaynaklardan enerji üretimine devam ettiğini ve 23 Şubat 2024 itibarıyla yönetimindeki işletmelerdeki toplam kurulu gücünün 229,40 MW’a ulaştığını açıklamıştır.

Ayrıca, mevcut hibrit ve kapasite artışı yatırımlarının tamamlanmasıyla birlikte toplam kurulu gücünün 349,10 MW’a çıkarılması hedeflenmektedir.

Tatlıpınar Enerji'nin Borsa İstanbul'da TATEN koduyla işlem gören hisse senedi, yatırımcısına son bir ayda yüzde 16,9 oranında kazandırmıştır. Hisseler, 23 Şubat Cuma günü yüzde 2,8 düşüşle 43,02 liradan kapanış yapmıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.