Zorlu Enerji Yatırımcılara Güncel Durum Açıklaması Yaptı

Zorlu Enerji Yatırımcılara Güncel Durum Açıklaması Yaptı
Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş., Dubai'deki şirketinin tasfiyesinin ardından geçen ay jeotermal enerji santrali projesinin önlisansının iptal edildiğini duyurmuştu. Şimdi ise şirketin pay satışı kararında son durum açıklaması...

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş., Dubai'deki şirketinin tasfiyesinin ardından geçen ay jeotermal enerji santrali projesinin önlisansının iptal edildiğini duyurmuştu. Şimdi ise şirketin pay satışı kararında son durum açıklaması yapıldı. Bu ayın başında, bağlı ortaklığı Zorlu Enerji Dağıtım A.Ş.'nin pay satışı gerçekleştirilmiş ve ikinci satış sonrası devir işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

Şirket, Zorlu Enerji Dağıtım A.Ş.'nin paylarının satışına ilişkin açıklamasını Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşmıştır. Açıklamada, 13 Şubat 2024 ve 5 Mart 2024 tarihlerinde Zorlu Enerji Dağıtım A.Ş.'de sahip olunan payların tamamının toplamda 200 milyon dolar bedel karşılığında, 6.375.330.000 TL'ye denk gelen tutarda satıldığı hatırlatılmıştır.

zorlu-enerji-yatirimcilara-guncel-durum-aciklamasi-yapti

ZOREN hisseleri haftada yüzde 2 kaybetti

Bu satışların ardından, Palmet Enerji A.Ş.'nin yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Gaztrak Enerji A.Ş.'ye pay devri işlemlerinin dün tamamlandığı belirtilmiştir.

Zorlu Enerji'nin pay satışına ilişkin açıklaması paylaşıldığı gün, şirketin hisseleri pozitif bir başlangıç yapmıştır. ZOREN kodlu hisseler, haftalık yüzde 2'nin üzerindeki kaybını telafi etmeye odaklanırken, iki günlük düşüş trendini de sonlandırmıştır.

Dün kapanışını 5,17 TL'den yaptıktan sonra bugünkü açılışını 5,29 TL seviyesinden gerçekleştiren hisseler, son bir ay içerisinde yüzde 4 prim yapmıştır. Ancak yıllık kar oranı yüzde 63 ile enflasyonun altında kalmıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.