SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

SMRTG Hisse Neden Düşüyor, Ne Zaman Yükselir?

Smart Güneş Teknolojileri hissesi SMRTG bir süredir Borsa İstanbul’da düşüş trendi içerisinde. Peki, SMRTG hisse neden düşüyor, ne zaman yükselir?

Yayınlanma:
SMRTG Hisse Neden Düşüyor, Ne Zaman Yükselir?

2022 yılında halka arzı gerçekleştirilen ve akabinde enerji şirketleri ile birlikte önemli bir ralli gerçekleştiren Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. hissesi SMRTG, 2024 yılında şimdiye kadar iyi performans gösteremedi. Bugüne kadar en yüksek 99,20 TL’yi gören SMRTG payları, akabinde başlattığı geri çekilme sürecini ara yükselişler ile devam ettiriyor. 2023 yılı Eylül ayında zirvesini gören SMRTG an itibariyle 50 lira civarından işlem görmekte. Peki SMRTG hisse neden düşüyor, ne zaman yükselir?

SMRTG Hisse Neden Düşüyor, Ne Zaman Yükselir?

Smart Güneş Teknolojileri hissesi SMRTG halka arzının akabinde Borsa İstanbul’da ciddi bir ralli yaptı. Takribi 1,5 yıllık zaman dilimi içerisinde yaklaşık 25X yükseliş ile ATH yapan SMRTG, zirvesini gördüğü Eylül 2023’ten bu yana pey der pey geri çekiliyor. Alçalan tepeler halinde düşüşünü sürdüren hissenin niye geri çekildiğine yönelik olarak sebepler maddeler halinde şu şekilde sıralanabilir:

  • Enerji fiyatlarının zirve yaptığı dönemin ardından pey der pey geri çekilmesine bağlı olarak global çapta enerji şirketlerinin hisselerinin düşmesi (global pazar etkisi)
  • İsrail – Filistin savaşı nedeniyle global risklerin artış göstermesi
  • Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın faiz artırım döngüsüne girerek yıllık bazda faizleri yüzde 50 seviyesine yükseltmesi
  • SMRTG paylarının halka arzının akabinde yaptığı rallinin düzeltmesini gerçekleştiriyor olması.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Yatırımcıların en merak ettiği konuların arasında SMRTG paylarında yeniden yükselişin ne zaman başlayacağı konusu da yer almakta. Bu konuda, şirketten gelen KAP bildirimlerini takip etmekte yarar var. Zira, Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. son dönemde aldığı işler ile yeniden dikkat çekmeye başladı. Buna ek olarak firmanın hisseleri için geri alım programı kapsamında pey der pey lotlarını piyasadan topladığını da söyleyebiliriz.

Smart Güneş Enerjisi Geri Alım Programı Dahilinde SMRTG Hisse Piyasadan Alınıyor!

Şirket, paylarının “ederinde olmadığı” gerekçesi ve yatırımcılarına destek amacıyla SMRTG hisse için Şubat ayında azami 1 milyon lota kadar geri alım için 75 milyon TL ayırarak geri alım programı başlattığını duyurmuştu. Şimdiye kadar, söz konusu program kapsamında piyasadan toplam 490 bin lotunu geri alan firmanın, ilgili program kapsamında 510 bin lot daha alması bekleniyor.

SMRTG Hisse Neden Düşüyor, Ne Zaman Yükselir?

SMRTG Hisse Neden Düşüyor, Ne Zaman Yükselir?

Şirket 1,5 Milyon Dolarlık Yeni İş Aldı!

Bugün (3 Haziran Pazartesi), Smart Güneş Enerjisi tarafından geçilen KAP bildirimi ile, firma tarafından yeni iş alındığı duyuruldu. Söz konusu işin tutarı KDV hariç 1.459.342,50 ABD Doları olarak açıklandı. Bu KAP ile birlikte BIST de SMRTG kodu ile işlem gören paylar kısa süreli atak yaparak 50 TL civarından 52,5 lira dolaylarına yükseldi.

SMRTG KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz