SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Tetamat Gıda’nın Performansı Yatırımcısını Şaşırttı

Borsa İstanbul'da son bir yılda yaşanan dalgalanmalar, seçim belirsizliği, ekonomik politikalar ve jeopolitik krizlerin etkisi altında gerçekleşti. Güçlü yükselişler beklenirken bazı hisselerin sıra dışı performansı yatırımcıları şaşırttı.

Yayınlanma:
Tetamat Gıda’nın Performansı Yatırımcısını Şaşırttı

Borsa İstanbul’da son bir yılda yaşanan dalgalanmalar, çeşitli faktörlerin etkisi altında gerçekleşti. Seçim belirsizliği, ekonomik politikalar, jeopolitik krizler gibi unsurlar piyasada dalgalanmalara yol açtı. Son iki ayda BIST 100 endeksinde güçlü bir yükseliş gözlenmedi. Ancak bazı hisselerin beklenmeyen performansları yatırımcıları şaşırttı.

Uzmanlar genellikle ana trendin yukarı yönlü olduğunu belirtse de, güçlü yükselişler için yerel seçimlerin tamamlanması gerektiği vurgulandı. Türkiye’deki siyasi ortamın yeniden şekillendiği yerel seçimler öncesinde BIST 100 endeksi Şubat ayından Nisan ayına kadar dalgalanmalar yaşadı ve istenilen yükselişi gösteremedi.

İLGİLİ HABER MILPA Bağlı Ortaklıkları TETMT ile MYK2 Birleşmesi Hakkında KAP Bildirimi Geldi
Borsa İstanbul'da son bir yılda yaşanan dalgalanmalar, seçim belirsizliği, ekonomik politikalar ve jeopolitik krizlerin etkisi altında gerçekleşti. Güçlü yükselişler beklenirken bazı hisselerin sıra dışı performansı yatırımcıları şaşırttı.

Yabancı yatırımların sınırlı olduğu bir dönemin ardından, seçimlerin tamamlanması ve politik gerginliklerin önlenmesiyle birlikte yabancı yatırımcıların Türkiye’ye olan güveni arttı. Ayrıca, uluslararası finans kuruluşlarının Türkiye’nin kredi notunu yükseltmesi de bu güveni pekiştirdi.

tetamat-gidanin-performansi-yatirimcisini-sasirtti

Borsa İstanbul’da bazı hisseler beklentilerin üzerinde büyüdü

BIST 100 endeksi, 9 Nisan’daki işlem gününü yüzde 0,6’lık bir artışla 9814 puandan tamamladı, bu da en yüksek kapanış olarak kaydedildi.

Risklerin öne çıktığı dönemlerde, piyasa değeri ve yabancı yatırımcıların ilgisinin yoğun olduğu şirketler genellikle benzer performans gösterdi. Piyasa değeri en yüksek şirketler arasında Türk Hava Yolları (THYAO) yüzde 131, Koç Holding (KCHOL) yüzde 164, Ford Otomotiv (FROTO) yüzde 106, Tüpraş (TUPRS) ise yüzde 168 oranında değer kazandı.

BIST 100 endeksinde yer alan ve piyasa değeri en yüksek olan şirketler benzer düzeyde kazanç sağlarken, bazı hisseler nadir görülen yüksek performanslar sergiledi.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz