SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

YEO Teknoloji Suudi Arabistan’da Şirket Kurdu, YEOTK Hisse Şahlandı

Ülkemizin önemli şirketlerinden YEO Teknoloji Suudi Arabistan’da şirket kurdu. Bu gelişme, YEOTK hisse için olumlu etkide bulundu.

Yayınlanma:
YEO Teknoloji Suudi Arabistan’da Şirket Kurdu, YEOTK Hisse Şahlandı

Borsa İstanbul’da payları YEOTK kodu ile işlem görmekte olan Yeo Teknoloji, yurt dışı atılımlarına devam ediyor. Şirketin son yaptığı hamle ise Arap Yarımadası’na yönelik oldu. Daha önce Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’ya yönelik olarak büyüme hamleleri gerçekleştiren Yeo Teknoloji, şimdi de gözünü Körfez sermayesine dikti. Bu kapsamda, Yeo Teknoloji Suudi Arabistan’da şirket kurdu. Seans öncesinde gelen bu haber, şirketin Borsa İstanbul’da işlem gören paylarını hareketlendirdi. YEOTK hisse endekse iyi bir giriş yaptı. Detaylara Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte göz atalım…

YEO Teknoloji Suudi Arabistan’da Şirket Kurdu – 26 Nisan 2024 Cuma

Bugün sabah, teorik eşleşme seansından önce YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP üzerinden şirket hakkında önemli bir gelişme yatırımcılar ile paylaşıldı. Firmadan yapılan açıklamaya göre; “Suudi Arabistan’ın en önemli sanayi ve ticaret gruplarından bir firma ile” işbirliği ve ortaklık anlaşması imzalandı.

Suudi Arabistan’da gerçekleştirilecek mega projelerde iş almak için kurulan firmada Yeo Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş.’nin yüzde 95 paya sahip olacağı deklare edildi. Buna göre firma, yeni kurulan şirket üzerinden; sanayi, enerji, su ve alt yapı alanlarında projeler üreterek Suudi Arabistan’daki fırsatları kovalayacak.

Yeo Teknoloji’nin uzmanlığı ile Suudi Arabistan’ın kaynaklarının buluşturulmasının amaçlandığı ve söz konusu şirketin bu nedenle kurulduğu belirtilirken, yüksek katma değerli çözümlerle enerji teknolojileri alanında Suudi Arabistan’ın ihtiyaçlarının karşılanmasının hedeflendiği ifade edildi.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Haber Sonrasında YEOTK Hisse Yukarı Yönlü Tepki Verdi

YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş’nin Suudi Arabistan’da şirket kurduğunu açıklamasının ardından, firmanın hisseleri Borsa İstanbul teorik eşleşme seansında bir ara günün tavan fiyatında göründü. Ancak açılışa kadar bu durum değişti ve YEOTK payları tavan fiyattan gevşedi.

YEO Teknoloji Suudi Arabistan'da Şirket Kurdu, YEOTK Hisse Şahlandı

YEO Teknoloji Suudi Arabistan’da Şirket Kurdu, YEOTK Hisse Şahlandı

Seans açılışının ardından tavana doğru yönelen ancak 232 TL seviyesinden satış yiyen YEOTK payları, güncel olarak 225 TL civarından işlem görmekte. Günlük bazda primi hali hazırda yüzde 4,5 seviyesinde bulunan YEOTK paylarında gelen kar satışları nedeniyle bir miktar geri çekildiği ifade edilebilir.

YEOTK Hisse Yorum Analiz 2024

2021 yılında halka arz edilen YEO Teknoloji, ardından gerçekleştirdiği ralli ile yatırımcılarına önemli bir getiri imkanı sağlamıştı. Bu yılın Şubat ayında 286 TL ile şimdiye kadar ki gördüğü en yüksek düzeye ulaşan YEOTK payları, bu noktadan düzeltmeye girdi. Nisan ayı başında 200 TL’nin altına kadar sarkan YEOTK, bu seviyeden gelen alımlarla bir miktar toparlandı.

YEOTK payları için haftalık sıralı destek seviyeleri 210 TL, 200 TL ve 190 TL olarak verilebilir. YEOTK hisse için haftalık sıralı direnç düzeyleri ise 240 TL ve 270 TL civarında bulunuyor. 270 TL’nin üzerinde yapılacak haftalık kapanışlarda hissenin görmüş olduğu en yüksek seviyeye yeniden yönelebileceği düşünülüyor.

YEOTK KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz