SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Yüksek elektrik faturası gelenler! Başvuranın faturası 225 TL birden düşüyor

Elektrik faturası yüksek gelenler duruma çözüm ararken yapılan bir açıklamada tasarruf yapmak isteyenlerin gündeminde yer aldı.

Yayınlanma:
Yüksek elektrik faturası gelenler! Başvuranın faturası 225 TL birden düşüyor

Artan maliyetler enerji harcamalarına da zam gelmesine neden oldu. Son dönemde elektrik faturalarının yüksek gelmesinden şikayet ederek tasarruf yapmak isteyenler faturalarını daha az ödemek isterken bu kez destek açıklaması geldi. Elektrik faturaları yüksek gelen ailelere yönelik Elektrik Tüketim Desteği Programı, sunulurken programın detayları da merak edildi.

Programın temel amacı, ekonomik sıkıntı içinde bulunan ailelere elektrik faturalarını ödemeleri konusunda bir destek sunmak ve enerji maliyetlerini düşürmek olarak açıklanırken evlerin aydınlatılması, ısınması ve günlük elektrik ihtiyaçlarını karşılamaları için veriliyor.

İLGİLİ HABER VAKBN Hisse Yeni Hedef Fiyat 2024 Tahminleri Bilanço Sonrasında Geliyor
Elektrik faturası yüksek gelenler duruma çözüm ararken yapılan bir açıklamada tasarruf yapmak isteyenlerin gündeminde yer aldı.

ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİNDEN FAYDALANACAK GRUP AÇIKLANDI

Yüksek elektrik faturaları bütçeleri etkilerken yardım programı ile ihtiyaç sahibi ailelere destek verileceği bildirildi. Elektrik Tüketim Desteği Programı kapsamında ailelerin elektrik faturalarına yönelik ödeme tutarları değişiklik göstertiyor. Bu çerçevede;

İLGİLİ HABER PGSUS Hisse 2024 Hedef Fiyat Tahminleri Bilançonun Ardından Güncelleniyor
Elektrik faturası yüksek gelenler duruma çözüm ararken yapılan bir açıklamada tasarruf yapmak isteyenlerin gündeminde yer aldı.
  • 1-2 kişilik aileler aylık 75 kWh elektrik tüketimi için 112,63 TL,
  • 3 kişilik aileler için 100 kWh için 150,17 TL,
  • 4 kişilik aileler için 125 kWh için 187,71 TL,
  • 5 veya daha fazla kişilik aileler için aylık 150 kWh elektrik tüketimi için 225,25 TL destek alabiliyor.
  • Kronik hastalığı nedeniyle tıbbi cihaza bağımlı olan aileler ise her hasta başına aylık 150 kWh elektrik tüketimi için 225,25 TL destek alabilirler.

Düzenli sosyal yardım almaya ilişkin hak sahipliği devam eden aileler bu destekten yararlanabiliyor. Kronik hastalığı nedeniyle tıbbi cihaza bağımlı olan ve ihtiyaç sahibi oldukları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) tarafından tespit edilen hastaların bulunduğu aileler de bu programdan faydalanabiliyor. Destek kapsamında fatura desteği en fazla 225 TL olarak veriliyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz