İhlas Gazetecilik IHGZT de Geri Alım Yapacak

İhlas Gazetecilik IHGZT de Geri Alım Yapacak
İhlas Gazetecilik A.Ş. tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP üzerinden yapılan açıklamada; Şirket Yönetim Kurulu’nun geri alım kararı aldığı deklare edildi. Geri alım kararının sebebi ile ilgili olarak; “pay...

İhlas Gazetecilik A.Ş. tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP üzerinden yapılan açıklamada; Şirket Yönetim Kurulu’nun geri alım kararı aldığı deklare edildi. Geri alım kararının sebebi ile ilgili olarak; “pay fiyatının şirket faaliyetlerinin gerçek performansını yansıtmaması” gösterildi. Geri alım kararının açıklanmasının akabinde, Şirketin Borsa İstanbul’da IHGZT kodu ile işlem gören paylarının kısa sürede hareketlenebileceği ön görülüyor. Peki kaç lot geri alım, kaç TL’den yapılacak; işte İhlas Gazetecilik IHGZT geri alım sürecine dair detaylar…

İhlas Gazetecilik IHGZT de Geri Alım Yapacak!

Şirket tarafından alınan geri alım kararı kapsamında; geri alım için ayrılan fonun 100 milyon lira olduğu belirtildi. Maksimum 100 milyon TL karşılığında azami 50 milyon lotun geri alınacağı ifade edilen açıklama baz alındığında; şirketin 1 lot IHGZT için ön gördüğü güncel maksimum değerin 2 lira civarında olduğu görülüyor. Anlık olarak IHGZT fiyatı ise 1,2 TL dolaylarında işlem görüyor.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Haftanın ilk işlem gününe düşüşle başlayan ve günlük bazda 1,28 lirayı gördükten sonra 1,21 TL seviyesine kadar sarkan IHGZT’nin son 5 işlem günündeki düşüşü ise yüzde 7,5 seviyesini aşmış durumda. Son 1 ayda yüzde 17’ye yakın değer kaybeden IHGZT paylarının; Borsa İstanbul’un düzeltme sürecinden bir hayli etkilendiğini söylemek mümkün.

Güncel olarak 6 ay önceki fiyatına yakın seviyede seyreden IHGZT paylarının 1 yıl önceye nazaran ise yüzde 16 civarında primli olduğu görülüyor. Ancak yüksek enflasyon yaşanan son 1 yılda ki bu getiri, yatırımcıların reelde kayıp yaşamasına engel olabilmiş değil.

IHGZT Geri Alımı Hisseye Olumlu Etki Eder Mi?

Şirketin paylarına yönelik aldığı geri alım kararının IHGZT hissesini nasıl etkileyeceği yatırımcıları tarafından bir hayli merak ediliyor. Şirket, aldığı kararı uygular ve aktif şekilde geri alım süreci yürütürse; bu aksiyonun orta ve uzun vadede şirket paylarını olumlu şekilde etkileyebileceği ön görülüyor. Bu noktada elbette endeksin genel durumunun da etkili olabileceği göz ardı edilmeyerek kademeli işlem açılmasına dikkat edilmesi önem arz etmektedir.

IHGZT KAP

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.