İntegral Yatırım Turkcell (TCELL) 2023 3. Çeyrek Bilanço Yorumu

İntegral Yatırım Turkcell (TCELL) 2023 3. Çeyrek Bilanço Yorumu
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Turkcell'in 2023 yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını değerlendirdi ve hedef fiyatını açıkladı.Turkcell, bu çeyrekte elde ettiği 5.478.384.000 TL net kar ile güçlü bir performans...

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Turkcell'in 2023 yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını değerlendirdi ve hedef fiyatını açıkladı.

Turkcell, bu çeyrekte elde ettiği 5.478.384.000 TL net kar ile güçlü bir performans sergiledi. Bu rakam, şirketin 9 aylık toplam net karını 11.456.237 TL'ye çıkardı.

Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %127'lik bir artışla, Turkcell'in 9 aylık dönem kârı önemli bir büyüme kaydetti.

integral-yatirim-turkcell-tcell-2023-3-ceyrek-bilanco-yorumu

TCELL için 2024 hisse hedef fiyat 93 TL olarak revize edildi

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Turkcell'in başarılı performansını değerlendirerek, şirketin gelecekteki potansiyelini yüksek değerlendirdi.

Yapılan değerlendirme sonucunda belirlenen hedef fiyat, yatırımcılara şirketin değerini anlamalarında yardımcı olacak. Turkcell'in güçlü mali performansı ve gelecek vizyonu, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından olumlu bir şekilde değerlendirilmiştir.

Şirketin beklenti üzeri gelen net karını olumlu karşılamakla beraber enflasyonist ortamın beraberinde gelen fiyat artışlarına ek olarak müşteri sayısındaki artışı da pozitif buluyoruz. Olumlu finansal sonuçlara ek olarak şirketin 2023 yılsonu beklentilerini yükseltmesinin ise hisse fiyatı üzerinde yukarı yönlü etki yaratabilir. Turkcell için 12 Aylık Hedef fiyatımızı 88 TL’den 93 TL’ye revize ediyoruz.

İntegral Yatırım

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.