PLTUR Taban Oldu! PLTUR Neden Düşüyor, Ne Zaman Yükselecek?

PLTUR Taban Oldu! PLTUR Neden Düşüyor, Ne Zaman Yükselecek?
Borsa İstanbul, Nisan ayının ilk gününe iyi bir giriş yapamadı. Dün gerçekleştirilen mahalli idareler seçiminin ardından BIST 100 endeki seans açılışında satıcılı bir seyir izledi. Güncel olarak yüzde 1,5 seviyesinde düşüş...

Borsa İstanbul, Nisan ayının ilk gününe iyi bir giriş yapamadı. Dün gerçekleştirilen mahalli idareler seçiminin ardından BIST 100 endeki seans açılışında satıcılı bir seyir izledi. Güncel olarak yüzde 1,5 seviyesinde düşüş gösteren endekste onlarca hisse ise daha derin kayıplar yaşadı. An itibariyle 10’dan fazla hissenin “taban” olduğu görülüyor. Günün taban fiyatından işlem gören hisselerden biri de Platform Turizm Taşımacılık hissesi PLTUR oldu. Peki PLTUR taban serisi yapar mı, hisse neden düşüyor, ne zaman yükselecek; Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte göz atalım…

PLTUR Taban Oldu 1 Nisan 2024!

Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik A.Ş hissesi PLTUR günün taban fiyatı olan 15,57 TL’den işlem görüyor. Seans açılışında satıcılı olan hisse ardından devre kesiciye girdi. Ancak devre kesiciden sonra da hisse toparlanamadı ve taban seviyeye geriledi. Hissede bugün kendi özelinde olumsuz bir durum olmamasına rağmen keskin bir düşüş yaşamasının sebebinin BIST 100 endeksindeki genel satıcılı durum olduğunu söylemek mümkün.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

PLTUR Neden Düşüyor, Ne Zaman Yükselecek?

Dün Türkiye çapında gerçekleştirilen mahalli idareler seçiminin ardından Borsa İstanbul’da düşüş eğilimi göze çarpıyor. Endeksteki kayıplar, yan tahtalarda çok daha ciddi şekilde hissediliyor. PLTUR’un taban fiyattan işlem görmesinin sebebi de genel olarak endeksteki satıcılı seyir.

[caption id="attachment_24474" align="alignnone" width="1280"]PLTUR Taban Oldu! PLTUR Neden Düşüyor, Ne Zaman Yükselecek? PLTUR Taban Oldu! PLTUR Neden Düşüyor, Ne Zaman Yükselecek?[/caption]

Bugün ki düşüşü ile birlikte son 1 aydaki kaybı yüzde 25’i aşan hissenin tabanında an itibariyle binlerce lotun satış için sıra beklediğini söyleyebiliriz. Hissenin tabandan kalkması için bu lotların satıcılar tarafından silinmesi ya da alıcı bulması gerekmekte.

PLTUR için haftalık teknik destek seviyeleri 15 TL ve 14 TL olarak verilebilir. Endekste toparlanma emareleri görülmesi ile birlikte hisse bu desteklere tutunmaya çalışabilir. Bu noktada, şirketten gelmesi muhtemel olumlu KAP haberlerinin de önem arz ettiğini belirtebiliriz. Hissenin haftalık teknik sıralı dirençleri de 17 TL, 18,5 TL ve 20 TL olarak verilebilir.

Şirketten Bilanço Bekleniyor

2022 yılının sonunda halka arz edilen Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik A.Ş., o dönemden bu yana dalgalı bir seyir izledi denilebilir. Şirket hisseleri, Borsa İstanbul endeksi ile paralel olarak dönem dönem artış ve azalış trendi yaşamakta. Geçtiğimiz yıl pozitif bilanço açıklayan şirket, ardından temettü dağıtma kararı da almıştı. Firmanın 2023 yılının tamamına yönelik bilançosu ise henüz kamuoyuna deklare edilmedi. Güncel FK’sı 8 seviyelerinde bulunan PLTUR için yeni gelecek bilançonun durumu hissenin gidişatı adına da önem arz edecek.

PLTUR KAP

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.