DCT Trading Halka Arz Ne Zaman? DCT Trading Kimin?

DCT Trading Halka Arz Ne Zaman? DCT Trading Kimin?
Emtia ticareti alanında faaliyet gösteren ülkemizin önemli şirketlerinden biri olan DCT Trading halka açılmak için SPK'ya başvuruda bulunmuş ve onay beklemektedir. Halk Yatırım konsorsiyum liderliğinde gerçekleşecek olan halka...

Emtia ticareti alanında faaliyet gösteren ülkemizin önemli şirketlerinden biri olan DCT Trading halka açılmak için SPK'ya başvuruda bulunmuş ve onay beklemektedir. Halk Yatırım konsorsiyum liderliğinde gerçekleşecek olan halka arzdan sonra DCT Trading halka açıklık oranı yüzde 28,85 olacaktır. Şirket hakkında merak edilen DCT Trading halka arz ne zaman, dağıtım yöntemi nasıl olacak, DCT Trading kimin, ortaklık yapısı nasıl, ne iş yapar gibi soruların cevaplarını içeriğimizde derledik.

DCT Trading Kimin, Ortaklık Yapısı Nasıl?

DCT Trading Dış Ticaret A.Ş ortakları ve sahip oldukları pay oranları aşağıdaki gibidir:

  • Levent Sadık Ahmet - Yüzde 95 (95.000.000 TL)
  • Serike Moustafa - Yüzde 5 (5.000.000 TL)

En güncel halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

DCT Trading Ne İş Yapar?

Esas faaliyet konusu emtia ticareti olan DCT Trading şirketi çeşitli tarım ürünlerinin satışını gerçekleştiriyor olsa da ana ürünü pamuktur. Şirketin ticaretini yaptığı ürünlerin başında yüzde 90 oranında pamuk gelmektedir. DCT Trading pamuk ürününün ticaretinden, alım satımından ve aracılık faaliyetlerinden, komisyonculuğundan gelir elde etmektedir.

DCT Trading Finansal Durum

DCT Trading taslak izahnamesinden elde edilen bilgilere göre bazı finansal verilerin yer aldığı tablo aşağıdaki gibidir:

[caption id="attachment_24665" align="alignnone" width="700"]DCT Trading Finansal Durum DCT Trading Finansal Durum[/caption]

DCT Trading Halka Arz Bilgileri!

DCT Trading taslak izahnamesinde yer alan bilgilere göre şirket 37.500.000 lotu halka arz edecektir. Bu lotların 30 milyonu sermaye artırımı, 7.500.000 lotu ise ortak satışı (Levent Sadık Ahmet) şeklinde gerçekleşecektir. Bireysele eşit dağıtım yöntemi ile halka açılacak olan DCT Trading tahsisat grupları henüz açıklanmamıştır.

Halka açıldıktan sonra Borsa İstanbul Ana Pazar'da işlem görmeye başlayacak olan DCT Trading borsa kodu, henüz belli değildir. 30 gün boyunca fiyat istikrarı ve halka arzdan sonra 1 yıl boyunca pay satmama, şirketin taahhütleri arasındadır. DCT Trading halka arz geliri kullanım alanları ise aşağıdaki gibidir:

  • Yüzde 40 çırçır fabrikası, gerekli ekipman ve depo yatırımı
  • Yüzde 40 işletme sermayesi
  • Yüzde 10 güneş enerjisi santrali ve kapasite artırımı yatırımı
  • Yüzde 10 çeşitli şirketlere iştirak, pay satın alınması, ortaklık kurulması gibi yatırımlar

[caption id="attachment_24664" align="alignnone" width="1280"]DCT Trading Halka Arz Ne Zaman? DCT Trading Kimin? DCT Trading Halka Arz Ne Zaman? DCT Trading Kimin?[/caption]

DCT Trading Halka Arz Ne Zaman?

DCT Trading halka arzının 2024 yılını ilk 6 ayı içerisinde gerçekleşmesi beklenmektedir. Elbette bu zaman diliminin dışında da olabilir. DCT Trading halka arz tarihi açıklandığında biz de sizlere buradan duyuruyor olacağız.

DCT Trading Resmi Web Site

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.