Yapı Kredi Bayram Kredisi 2024 Taksit Ertelemeli Kullanılabiliyor

Yapı Kredi Bayram Kredisi 2024 Taksit Ertelemeli Kullanılabiliyor
Yapı Kredi Bankası tarafından tüketici kredilerinde yeni kampanyalar düzenleniyor. Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla, düzenlenen kredi kampanyalarının arasına bayram kredisi de dahil oldu. Üstelik banka, tüketicilerin kullanacağı...

Yapı Kredi Bankası tarafından tüketici kredilerinde yeni kampanyalar düzenleniyor. Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla, düzenlenen kredi kampanyalarının arasına bayram kredisi de dahil oldu. Üstelik banka, tüketicilerin kullanacağı kredinin geri ödemelerini 3 ay ertelemeli şekilde yapmalarına da imkan tanıyor. Yapı Kredi Bayram Kredisi 2024 detaylarına Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte göz atalım…

Yapı Kredi Bayram Kredisi 2024 Koşullarında 3 Ay Erteleme Olanağı Bulunuyor!

Yapı Kredi Bankası’nın internet üzerinden kullanılabilen Bayram Kredisi kampanyasında minimum bin liradan maksimum 1 milyon liraya kadar finansman edinilebiliyor. Bu tutar, müşterinin talebine ve ödeme gücüne göre yasal sınırlar dahilinde belirleniyor. Maksimum 36 aya kadar vadeli şekilde geri ödemeleri yapılabilen kampanyada 3 ay erteleme seçeneği de tercih edilebiliyor. Bu seçenek tercih edildiğinde, kredinin ilk taksiti; kredinin kullanım tarihinden maksimum 120 gün sonraya kadar ötelenebiliyor.

Bankanın ihtiyaç kredileri için belirlediği faiz oranı da pek çok farklı etkene göre değişiklik arz ediyor. Müşterinin kullanacağı kredi tutarından, geri ödeme için belirlediği vadeye ve kişinin Findeks notuna göre bir dizi farklı etken uyarınca belirlenen faiz oranının alt ve üst sınırı ise aylık yüzde 4,33 ile yüzde 6,77 aralığında tayin ediliyor.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi ve Yapı Kredi Mobil’den Bayram Kredisi şubeye gitmeden anında kullanılabiliyor. Geri ödemeler için belirlenen vadeler ise daha önce BDDK’nın tayin ettiği kıstaslar kapsamında şu aralığın dışında olamıyor:

  • 50 bin TL’ye kadar kredi için maksimum 36 ay
  • 50 – 100 bin TL aralığındaki kredi için maksimum 24 ay
  • 100 bin TL’den fazla kredi için maksimum 12 ay

[caption id="attachment_23756" align="alignnone" width="1280"]Yapı Kredi Bayram Kredisi 2024 Taksit Ertelemeli Kullanılabiliyor Yapı Kredi Bayram Kredisi 2024 Taksit Ertelemeli Kullanılabiliyor[/caption]

Yapı Kredi Bayram Kredisi 2024 Hesaplama

Yapı Kredi’nin ihtiyaç kredisi kampanyası Bayram Kredisi’nden faydalanmak isteyen vatandaşlar için örnek hesaplama yapmak gerekirse:

100 bin TL krediyi 24 ay taksitli olarak kullanan müşterinin geri ödemeleri aylık 9442 TL tutarında olacaktır. 2 yılın sonunda müşterinin geri ödeyeceği toplam tutar 226 bin 600 TL olarak gerçekleşecektir. Kredi kullanımında peşin olarak 500 TL’lik kredi tahsis ücretinin ve 75 liralık da BSMV’nin müşteriden tahsil edileceği unutulmamalıdır. Bunun yanı sıra, hayat sigortası bedeli de müşterinin ödemesi gereken bir diğer tutardır.

100 bin liralık kredi, 12 taksit geri ödeme seçeneği ve 3 ay erteleme tercihi ile kullanıldığında ise ilk taksit 37 bin TL olacaktır. Kalan aylarda müşterinin ödeyeceği taksitler 13220 lira olacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.