Agrotech Borsa İstanbul'da Hisselerini Geri Almayı Planlıyor

Agrotech Borsa İstanbul'da Hisselerini Geri Almayı Planlıyor
Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., bugün yaptığı bir duyuruyla, Borsa İstanbul'da işlem gören hisselerinin geri alınması kararını kamuoyuyla paylaştı.Şirket, hisse değerinin gerçek performansını yansıtmadığına...

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., bugün yaptığı bir duyuruyla, Borsa İstanbul'da işlem gören hisselerinin geri alınması kararını kamuoyuyla paylaştı.

Şirket, hisse değerinin gerçek performansını yansıtmadığına inanıyor ve bu nedenle hisselerin geri alınmasının uygun olacağını belirtti.

Bu karar, başta halka açık pay sahipleri olmak üzere tüm hissedarların menfaatlerini korumayı ve sağlıklı bir fiyat oluşumunu sağlamayı amaçlıyor.

agrotech-borsa-istanbulda-hisselerini-geri-almayi-planliyor

AGROT hisseleri açıklama sonrası bir miktar düşüş yaşadı

Geri alım işlemleri kapsamında en fazla 10 milyon adet lot ya da 500 milyon TL tutarında hissenin geri alınması planlanıyor. Bu işlem için şirketin mevcut kaynaklarından ayrılacak fon kullanılıyor.

Yönetim Kurulu kararıyla yürütülecek geri alım işlemleri, yapılacak ilk genel kurul toplantısında pay sahiplerinin bilgisine ve onayına sunulacak ve şirket yönetimi bu konuda yetkilendiriliyor.

Agrotech'in Borsa İstanbul'daki hisseleri, son zamanlarda hızlı bir yükseliş gösterdi ancak günün ilerleyen saatlerinde bir miktar düşüş yaşadı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.