Desa Deri Sanayi Yüksek Karına Rağmen Kar Dağıtmama Kararı Aldı

Desa Deri Sanayi Yüksek Karına Rağmen Kar Dağıtmama Kararı Aldı
Desa Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunda brüt ve net kârını artırmasına rağmen, kârını paylaşma kararı almama yolunu tercih etti.Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kâr...

Desa Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunda brüt ve net kârını artırmasına rağmen, kârını paylaşma kararı almama yolunu tercih etti.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kâr payı dağıtım işlemleriyle ilgili bir bildirim paylaşarak yönetim kurulu kararını duyurdu. Yönetim kurulu, 2023 yılına ilişkin kâr dağıtılmaması yönünde bir karar aldı.

desa-deri-sanayi-yuksek-karina-ragmen-kar-dagitmama-karari-aldi

Desa Deri 496 milyon TL net dönem karı açıkladı

Şirketin 496.041.691 TL net dönem kârını muhafaza etme ve kâr dağıtılmaması için genel kurul onayına sunma kararı oybirliğiyle alındı.

Açıklamada, "Şirketimizin 2023 yılında elde ettiği net dönem kârının muhafaza edilerek kar dağıtılmaması, yönetim kurulumuz tarafından oybirliğiyle kararlaştırılmıştır" ifadelerine yer verildi.

Temettü dağıtımına ilişkin bu kararın açıklandığı gün DESA kodlu hisselerde sınırlı bir yükseliş görüldü. Yıllık primi yüzde 150'nin üzerinde olan DESA hisseleri, yazım anında yüzde 1'in altında artıda 23,4 liradan işlem gördü.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.